ارسال هوشمند مرسولات
ارسال هوشمند مرسولات
نوشته بلاگ

۷ مشکل رایج سفیران موتوری و نحوه پیشگیری از آنها

اردیبهشت ۹, ۱۳۹۹ پست, خدمات
۷ مشکل رایج سفیران موتوری و نحوه پیشگیری از آنها

آیا به‌دنبال یک شرکت پستی قابل‌اعتماد هستید؟ با این اشتباهات رایج سفیران (پیک‌ها) و نحوه جلوگیری از اشتباهات سفیر (پیک) قبل از وقوع آن‌ها آشنا شوید. برای کمک به حل هفت چالش رایج مشاغل با خدمات تحویل پیک به ادامه مطلب را بخوانید.

 1. تحویل در شرایط بد می‌رسد

اگر مشتریان شما مرتباً در مورد وضعیت نامناسب مرسولات خود گزارش می‌دهند، این می‌تواند نشانه این باشد که شما باید بسته بندی خود را به‌روز کنید یا به سراغ شرکت پستی دیگری بروید. ممکن است بخواهید در مورد ارائه دهندگان خدمات تحقیق کنید تا مطمئن شوید که آنها سیاست‌ها و ضمانت‌های تحویل را دارند.

همچنین می‌توانید با بسته‌بندی باکیفیت از این مشکل جلوگیری کنید. از روش‌هایی برای بسته بندی محصولات خود استفاده‌کنید که عایق و محافظت کافی را فراهم می‌کنند، به‌خصوص اگر کالاهای شکننده می‌فروشید.

 1. تحویل‌ها با تأخیر انجام‌می‌شود

تأخیر در حمل و نقل گاهی اجتناب‌ناپذیر است و ممکن است به‌دلیل شرایط پیش بینی نشده یا مشکلات ناگهانی رخ دهد. اما مشتریان انتظار دارند محصولاتشان به‌موقع تحویل داده شود. از آنجایی که پیک مسئول اصلی تضمین زمان تحویل سریع است، مهم است که با استخدام یک پیک قابل‌اعتماد از مشکلات لجستیکی رایج جلوگیری کنید.

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه از اشتباهات تحویل جلوگیری کنید، یکی از راه‌هایی که می‌توانید ریسک خود را کاهش دهید این است که مطمئن شوید محصولات کافی در انبار دارید. اگر بسته‌های شما اغلب چندین روز پس از برآورد اولیه تحویل داده می‌شوند، مشتریان شکایت خواهند داشت. مطمئن شوید که محصولات خود را برای ارسال آماده کرده‌اید.

یک شرکت پستی قابل‌اعتماد برای تحویل سریع نیز انتخاب کنید. معمولاً می‌توانید با بررسی متوجه شوید که آیا یک شرکت پستی تحویل‌های قابل اعتمادی انجام می‌دهد. حتی ممکن است به‌دنبال خدمات تحویل همان روز باشید.

 1. شرکت پستی خدمات ضعیفی دارد

اگر یک شرکت پستی را عمدتاً به‌دلیل قیمت مقرون به صرفه انتخاب کنید، ممکن است با خدمات مشتریان ضعیف، سیاست‌های غیرقابل‌اعتماد و مشکلات ارتباطی با شرکت خود مواجه شوید. بهترین راه برای جلوگیری از این مسائل این است که از ابتدا به‌دنبال یک شریک قابل‌اعتماد باشید. اگر سعی می‌کنید با یک پیک ارزان در هزینه خود صرفه‌جویی کنید، ممکن است مجبور شوید بعداً برای کاهش دادن هزینه در این زمینه، مبلغ بیشتری را به‌عنوان بازگشت و بازپرداخت بپردازید.

شریک شما باید منابع زیادی داشته‌باشد و علاقه‌مند به ارائه خدمات حمل و نقل با کیفیت بالا برای تجارت شما باشد.

ارتباطات یک جنبه مهم در انجام تحویل است. اگر در طول فرآیند اتفاقی بیفتد، شرکت پستی باید بتواند به مشتریان بگوید سفارش‌هایشان کجاست. با داشتن یک تیم حرفه‌ای خدمات مشتری از سمت شرکت پستی شما، مشتریان شما ممکن است درک بیشتری از اشتباهات و تأخیرها داشته‌باشند.

برای تعیین اینکه آیا یک شرکت پستی به‌عنوان شریک مناسب است یا خیر، با نماینده‌ای از آن تماس بگیرید. شما می‌خواهید با شرکتی کار کنید که مفید، دوستانه و مایل به پاسخ‌گویی به سؤالات هستند.

 1. پیک قادر به تحویل به در مکان‌های خاص نیست

قبل از اینکه قرارداد امضا کنید، مطمئن شوید که چه مناطقی تحت پوشش نیستند. برخی از شرکت‌های پستی قادر به تحویل بسته‌ها در سراسر شهر و یا کشور نیستند.

اکثر شرکت‌های پستی در مورد مناطق خدمات خود شفاف هستند زیرا آنها می‌خواهند مانند شما از ایجاد مشکل جلوگیری کنند.

 

اگر بیشتر به مناطق اطراف خود ارسال دارید، ممکن است یک شرکت پستی محلی چیزی باشد که به آن نیاز دارید. این یکی از راه‌هایی است که می‌توانید در هزینه‌های حمل و نقل صرفه‌جویی کنید بدون اینکه کیفیت خدمات را به خطر بیندازید. اگر می‌خواهید تحویل همان روز یا ارسال ۲۴ ساعته ارائه دهید، مطمئن شوید که این خدمات امکان‌پذیر است.

 1. دستورالعمل‌های تحویل نادیده گرفته شده یا نامشخص است

شرکت پستی باید کارمندان آموزش دیده‌ای داشته‌باشد که نحوه رسیدگی به بسته‌های دارای شرایط خاص را بلد باشند. کارکنان باید به‌دقت دستورالعمل‌های تحویل روی بسته بندی را دنبال کنند مانند:

 • با احتیاط از محصولاتی که شکننده هستند استفاده‌کنید.
 • نگهداری جعبه‌هایی که باید در هنگام حمل و نقل و تحویل در موقعیت صحیح قرار گیرد.
 • قرار دادن بسته در جایی که مشتری ترجیح می‌دهد.
 • درخواست امضا برای تکمیل تحویل در صورت نیاز.

اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های تحویل برای شرکت شما موجود است. اگر کالای شما دستورالعمل یا شرایط خاصی برای تحویل دارد که نیاز به رسیدگی دقیق دارد، به شرکت پستی خود اطلاع دهید.

 1. اقلام به‌درستی بسته بندی نشده‌اند

اگر شرکت پستی پیشنهاد می‌دهد که محصولات شما را در بسته‌های حمل و نقل قرار دهد، مهم است که مطمئن شوید پیک با نوع محصولات آشنا است و می‌داند از چه بسته بندی استفاده کند. بسته بندی نامناسب با محصولات می‌تواند منجر به مشکلاتی شود. نوع بسته بندی استفاده شده نیز می‌تواند بر هزینه‌های حمل و نقل تأثیر بگذارند.

جعبه‌های بزرگ‌تر به بسته‌بندی حجیم‌تری نیاز دارند تا محصولات را ایمن نگه‌دارند و حمل و نقل آنها گران‌تر است. بهتر است از یک سرویس شخص ثالث استفاده‌کنید که از بسته بندی سفارشی استفاده می‌کند تا مناسب محصولات شما باشد، یا برای جلوگیری از این مشکل، محصولات خود را بسته بندی کنید. جعبه‌ها باید به‌اندازه کافی بزرگ برای محصول باشند و بسته بندی ثابتی داشته‌باشند.

 1. از دست رفتن جزئیات باعث خطاهای حمل و نقل می‌شود

اگر اطلاعات لازم را در مورد محصولات و کالاهای ارسالی خود وارد کنید، شرکت پستی شما باید بتواند فرآیند تحویل را به‌طور مؤثر انجام دهد. هنگامی که شرکت پستی برخی از اطلاعات را از دست داده است، بهتر است به‌جای درگیری ذهنی بیشتر، با شرکتی که مایل است مستقیماً با شما تماس بگیرد، کار کنید.

جزئیاتی مانند وزن کل بسته‌های شما بر هزینه‌های حمل و نقل تأثیر می‌گذارد. اطمینان حاصل کنید که تأیید هزینه‌های کلی را دارید و می‌دانید که برای خدمات صحیح پرداخت می‌کنید.

یکی دیگر از جزئیات مهم آدرس تحویل است که شرکت پستی و تیم تحویل دهنده شما باید همیشه در مورد بررسی و چک کردن آن حرفه‌ای باشند.

در موارد نادر، مشتریان ممکن است آدرس اشتباهی را لیست کنند، اما معمولاً در صورت وقوع این اتفاق به شما اطلاع می‌دهند. در این موارد آدرس صحیح را به خدمات پستی خود اطلاع دهید تا از تحویل روان و صحیح اطمینان حاصل شود.

برچسب ها:
درج دیدگاه